Car Rental Romania and Bucharest with EuroCars
Rent your favorite Citroen C3 facelift from Economy class
Cars with Driver Bus & Tours Airport Shuttles
Bucharest / Economy / Citroen C3 facelift

Car Rental Bucharest from Lis Fleet Solutions: Rent Citroen C3 facelift or Similar

Lis Fleet Solutions
Company details
Lis Fleet Solutions is your trusted mobility partner, offering premium car rental services in key Romanian locations: Ploiești, Bucharest, Brașov, Cluj-Napoca, Târgu Mureș, and Sibiu. Founded in 2021, our company takes the responsibility of setting new quality standards, constantly adapting to exceed customer expectations through modern and safe automotive solutions.
Customer Reviews
Opening hours
Mon - Fri
9:00 - 19:00
Sat -Sun
9:00 - 19:00
Supplier location
Special Offer : Book now this car and save 70.00€

Citroen C3 facelift

or Similar
Citroen C3 facelift
Manual
Air Conditioning
5
4
2
Same to same
Limited mileage
Meet & Greet
Cash deposit accepted
price for 2 days:
100.00€
30.00€
Included in price :
Collision Damage Waiver (CDW)
Third party liability (TPL)
Protect your deposit by adding insurance and have no worries
Eurocars is offering you the option to reduce the risk of losing the deposit if the car is damaged or stolen and at the same time offering the best car deal. The deposit represents your responsibility within the car rental agreement and is reduced according with selected protection, when available.
0€/day
only 10€/day
only 15€/day
Basic Insurance deposit will be blocked on a credit card and released after returning the car.
Additional rental options
Child Seat
5.0€/day
Additional Driver
10.0€/period
Snow Chains
50.0€/period

Recent Client Evaluations for Lis Fleet Solutions Bucharest - verified reviews

Overall rating 10.0/10
Adina S. rented a Citroen C3 facelift from Lis Fleet Solutions Brasov in 28.11.2025
Cleanliness
10
Customer experience
10
Pick-up/Drop-off
10
Value for money
10
amabilitate, rapiditate, profesionalism
Overall rating 6.63/10
Ovidiu B. rented a Citroen C3 facelift from Lis Fleet Solutions Bucharest in 15.08.2025
Cleanliness
10
Customer experience
7
Pick-up/Drop-off
5
Value for money
4
Recenzie – Experiență închiriere auto Am închiriat prin această companie o mașină de tip Citroën C3 sau similar, iar în final mi s-a oferit un Dacia Logan. Deși nu a fost exact modelul rezervat, înțeleg mențiunea „sau similar”, așa că nu am considerat acest aspect o problemă. Aspecte pozitive: -Mașina a fost curată la preluare și cu rezervorul plin. -Funcționarea generală a fost bună pe durata închirierii. -Îmi cer scuze că nu am predat mașina la fel de curată, însă am plătit taxa suplimentară pentru curățare. Aspecte mai puțin pozitive: -Anvelopele din față-stânga și spate-dreapta erau mult sub limita de uzură, lucru deloc în regulă pentru siguranța rutieră. -La predare, agentul companiei vorbea la telefon ținând aparatul la ureche, deși mașina era dotată cu hands-free. -Solicitarea mea de a fi lăsat cu copiii și bagajele la terminalul „Plecări” din Aeroportul Otopeni a fost întâmpinată cu reticență. Agentul a spus că nu știe unde este și că nu are training pentru a intra acolo. Inițial a vrut să ne lase la circa 300 de metri distanță, iar doar după insistențele mele a intrat la terminal. Având în vedere că eram cu doi minori și multe bagaje, mi s-a părut lipsit de respect și mi-a dat impresia că vrea să scape de noi cât mai repede. Per total, experiența nu a fost una rea, dar cred că firma ar putea îmbunătăți condiția tehnică a mașinilor și mai ales atitudinea personalului față de clienți, pentru a oferi un serviciu complet profesionist.
Overall rating 10.0/10
Carl A. rented a Citroen C3 facelift from Lis Fleet Solutions Cluj Napoca in 25.07.2025
Cleanliness
10
Customer experience
10
Pick-up/Drop-off
10
Value for money
10
Andrew and his team at Lis Fleet did an outstanding job. Very accommodating and helpful. Quite simply the best car rental service I’ve had . Should I need to hire car next time I’m in Romania, Andrew at Lis Fleet will be my first port of call. Great job. And thank you.